7. marca nauczycielki języka polskiego przygotowały konkurs pod hasłem "Dzień Gramatyki Języka Polskiego", mający na celu uświadomienie uczniom jak bogata i piękna jest polszczyzna.
Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata. Sprawia to skomplikowana gramatyka z mnóstwem wyjątków oraz szeleszczące zgłoski. Tym bardziej warto szanować polszczyznę i posługiwać się nią poprawnie, bo to zaszczyt mówić i pisać bezbłędnie w tak trudnym i pięknym języku.
W konkursie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas i wszyscy zasłużyli na ogromne brawa i oceny z języka polskiego za wzorowe wywiązanie się z zadań konkursowych.
Wśród zadań pojawiły się łamigłówki, ciekawostki językowe, rebusy. Klasy 1-8 zaprezentowały wcześniej przygotowane zadania konkursowe dotyczące umiejętności analizy językowej tekstów i poprawnego wypowiadania się w języku polskim oraz otrzymały karty pracy, zaś maluchy z klas 1-3 literkowe mandale do pokolorowania. Uczniowie mogli również spróbować swych sił w ćwiczeniach dotyczących poprawności językowej, frazeologizmów oraz ciekawostek języka polskiego. Na szkolnym korytarzu pojawiła się okolicznościowa gazetka z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wszyscy wspólnie obejrzeli ciekawy wykład prof. Jana Miodka - słynnego polskiego językoznawcy, dotyczący historii i ewolucji języka polskiego.
Święto to miało na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.