Strona główna
Wywiadówka
Szanowni Państwo,
4 stycznia 2024 r., w czwartek, o godz. 16:00 planowane jest spotkanie wychowawców wszystkich klas z Rodzicami uczniów.
Jasełka
„Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią.
Nastrój dziwny, wyjątkowy, snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy - wigilijny wieczór przed świętami.
Jest tak piękny, taki inny - tak oczekiwany.”
Jasełka każdego roku budują bożonarodzeniowy nastrój. Tegoroczne, w wykonaniu uczniów klasy szóstej i siódmej, przypomniały historię narodzin Jezusa.
Dizajn- działaj kreatywnie i pokaż swoją pasję
19.12.2023 r.w Lipskim Centrum Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Dizajn- działaj kreatywnie i pokaż swoją pasję” – Szopka Bożonarodzeniowa. Celem konkursu była prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wyobraźni, pobudzenie aktywności twórczej oraz wrażliwości estetycznej. Na podium uczniowie naszej szkoły!
23. konkurs recytatorski „Kreować głosem”
15 grudnia 2023 r. w sali widowiskowej Lipskiego Centrum Kultury odbył się po raz dwudziesty trzeci konkurs recytatorski „Kreować głosem”. Uczestniczyli w nim z sukcesem uczniowie klasy 6. naszej szkoły.
Prezentacje w trzech kategoriach wiekowych :
– uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI
– uczniowie szkół podstawowych kl. VII-VIII
Świąteczne warsztaty plastyczne
21 grudnia w klasach I-III odbyły się warsztaty świąteczne,na których Panie z KGW "Wolanki" instruowały dzieci, jak wykonać piękne ozdoby choinkowe.
Jeszcze raz dziękujemy Paniom, które gościły na przedświątecznych zajęciach.
10
Zajęcia kulinarne z Babcią
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w na zajęcia do klas młodszych przyszły Babcie naszych uczennic. Instruowały dzieci, jak wykonać pieczone ciasteczka – uczestnicy wałkowali ciasto, wycinali kształty, robili własne kompozycje i przygotowali do pieczenia. Dzieci pod okiem Babć zrobiły ciasteczka kruche, którymi hojnie częstowali całą społeczność szkolną. Goście otrzymali pamiątkowe dyplomy i gromkie brawa.
Mikołajkowa wycieczka do Lublina
13 grudnia uczniowie klas IV-VIII wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Lublina.
Pierwszym punktem programu była Kozłówka i zwiedzanie rezydencji Zamoyskich z przewodnikiem. W pałacu podziwialiśmy piękne, bogato zdobione wnętrza, stare podłogi, zabytkowe zegary, które działają do dnia dzisiejszego. Szczególne zainteresowanie naszych uczniów wzbudziły luksusowe łazienki, sypialnie, jadalnia z piękną zastawą stołową oraz dawne instrumenty muzyczne.
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem”
Kornel Makuszyński
12.12.2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Soleckiej odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uroczystość pasowania na czytelnika, składała się z dwóch części. Pierwsza część to program artystyczny, który odbył się w sali numer 3.Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jakie są zasady zachowania w bibliotece oraz prośby książki. Nasi najmłodsi uczniowie( z klas I-III) odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły
Sukces literacki Kornelii !
Kornelia Krupa z klasy IV zajęła II miejsce w konkursie poetyckim dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Przyroda w moim sąsiedztwie” organizowanym przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie. Konkurs był zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.
W 2023 roku hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało "Doceń lokalność”. Kornelia w piękny sposób opisała walory przyrodnicze naszej małej ojczyzny, a wiersz naszej uczennicy został zauważony wśród 400 prac, które wpłynęły do komisji konkursowej. Gratulujemy!
Wycieczka klas I-III do Lublina
6 grudnia uczniowie klas młodszych z wychowawczyniami byli na wycieczce mikołajkowej w Lublinie.
Zwiedzili Kosmopark, gdzie uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych i obejrzeli film "Życzenie" w Multikinie w GH Olimp.
12
Mikołajki - urok tradycji i radość dla małych i dużych
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym dniu w szkole przygotowano wiele atrakcji. Były prezenty, świąteczne piosenki i poczęstunek. Młodsi uczniowie mieli okazję spędzić ten dzień poza szkołą. Zorganizowano dla nich wycieczkę do kina i Kosmoparku. Najmłodszych, przedszkolaków odwiedził również Święty Mikołaj.
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
Znamy wyniki konkursu plastycznego ,,Tolerancja - palcem malowana", który został ogloszony dla uczniów klas I-III w ramach Szkolnych Dni Tolerancji i Życzliwości.
Laureaci:
Alicja Kiljan
Dawid Michał
Antoni Kołacz
Alan Pałka
Wyróżnienia:
Lila Rolnik
Oliwia Dąbrowska
Jakub Mazurek
Wiktoria Wójcicka
Andrzejki - wieczór wróżb
Andrzejki to czas dobrej zabawy, ciekawych wróżb i spotkań w gronie znajomych.
Tej tradycji stało się zadość również w naszej szkole.
30.11. odbyła się zabawa andrzejkowa w naszej szkole. Dyskoteka dla klas 1-3 wcześniej, zaś zabawa dla klas 4-8 wieczorem. Zabawę ożywiły wróżby przygotowane przez uczniów, którzy rywalizowali ze sobą o jak największe zainteresowanie ich ofertą. Pomysły rozbawiły wszystkich do łez, każdy uczestnik na pewno przyjął przepowiednię z przymrużeniem oka i dozą radości.
Warsztaty z elektroniki
Na początku listopada, w klasie 8 przeprowadzono zajęcia z elektroniki, na których wykorzystano zestawy Arduino do montażu mikrokontrolerów z czujnikiem zakupione w ramach rządowego programu #Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie poznawali obwody elektryczne oraz zasady działania podstawowych elementów elektronicznych – diody LED, rezystory, źródła. Omówiono ogólną budowę płytki mikrokontrolera. Poznane na zajęciach wiadomości są niezbędne do nauki programowania obwodów z mikrokontrolerami.
Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka
Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem.
28.11.2023r. dzieci z grupy "Skrzaty" po raz pierwszy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne na szerszym forum.
Następnie złożyły uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplomy, medale i upominki.
V Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej
23. listopada w Lipskim Centrum Kultury odbyła się piąta edycja Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej. Prezentacje konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach: piosenka i poezja patriotyczna oraz w czterech kategoriach wiekowych. Łącznie na konkurs wpłynęło ponad sto trzydzieści zgłoszeń zarówno z województwa mazowieckiego jak i lubelskiego i świętokrzyskiego.
Przesłuchania w każdej kategorii prezentacji były oceniane przez dwie odrębne Komisje powołane przez Organizatora.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to jedno z nietypowych świąt, które wywołuje pozytywne emocje i jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Warto walczyć o to, aby relacje między uczniami były nie tylko poprawne, ale też nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Osoba, która w tym dniu zda egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia uzyskuje tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia
Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych
W listopadzie przypada nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych. To nic innego jak bardzo trudna do wymówienia fraza. Służy ćwiczeniu buzi i języka. Pomaga ulepszyć dykcję.
Łamaniec językowy może się opierać na grze słów lub innych właściwościach języka.
Łamańce językowe nie zawsze są logiczne! Nie muszą – mają służyć ćwiczeniu narządów mowy a nie umysłu.